Болить голова? Причини головного болю.

Багато з нас, відчуваючи біль в голові, вважаємо за краще «заглушати» їх таблетками, не замислюючись, що подібна реакція організму сама по собі — показник проблем. Хворобливі відчуття як такі не є захворюванням, але можуть бути чи не єдиним симптомом, що дозволяє вчасно діагностувати цілий ряд небезпечних хвороб.

Чому болить голова?

Залежно від виду, больові відчуття свідчать про різні проблеми в організмі.

  • Головний біль в скронях

може бути викликана цілим рядом причин — від різких перепадів артеріального тиску до інтоксикації або інфекції. Для деяких захворювань скронева біль є симптомом, що дозволяє поставити діагноз на ранній стадії.

  • Болі в потилиці 

найчастіше виникають через такі хвороби, як шийний остеохондроз, шийний спондильоз, ущільнення (підвищення тонусу) м’язів шийного відділу, гіпертонія.

  • Виникнення головного болю в області чола

може свідчити про запальних захворюваннях, таких як фронтит, про підвищений внутрішньочерепному тиску, затисканні потиличного нерва. Цей вид больових відчуттів супроводжує і такі важкі хвороби, як менінгіт, пневмонія, малярія, тиф.

  • Болі в області очей

можуть бути симптомом вегетативної дисфункції, мігрені, а також глаукоми і ряду інших очних захворювань. Несвоєчасне звернення до лікаря може привести до серйозних проблем із зором.

Зверніть увагу! Причиною частих головних болів може бути цілий ряд факторів: стреси, перенапруження, різні інфекційні хвороби і запальні процеси, харчова нестерпність і багато інших. Регулярне повторення больових відчуттів свідчить про те, що проблеми в організмі носять хронічний характер і вимагають обовязкового звернення до фахівця для діагностики та усунення проблеми.

Якщо біль в голові є дуже сильним, то він часто може  бути викликаний такими причинами, як мігрень, перепади тиску, гайморит, черепно-мозкові травми та інфекційні захворювання. Якщо хворобливі відчуття наростають — це вірна ознака відхилень в роботі організму. Тривалі головні болі особливо небезпечні, тому що є симптомами таких серйозних захворювань, як менінгіт, ураження нервової системи (арахноїдит, енцефаліт), туберкульоз, сифілітичне ураження нервової системи, паразитарні захворювання. Тривалі болі можуть свідчити і про пухлини мозку.

Причиною пульсуючого головного болю найчастіше виявляється мігрень. Але це не виключає і інших можливих захворювань: отит, захворювання очей (наприклад, глаукома), синусити, проблеми з судинами головного мозку (судинні ураження головного мозку, порушення відтоку ліквору, порушення венозного відтоку), різні інфекції. Ступінь небезпеки цього виду больових відчуттів залежить від їх локалізації, сили і тривалості.

Гіпертонічний кризис найчастіше викликанє різкі болі в голові.  Найнебезпечніші — судинні катастрофи — розрив аневризми, внутрішньочерепні крововиливи.

Крім цього, причиною больових відчуттів може стати стрес, нервове перенапруження, прийом деяких препаратів і вживання шкідливих продуктів харчування.

Види захворювання

Мігрень зазвичай характеризується сильним пульсуючим головним болем, що супроводжується нудотою, непереносимістю яскравого світла і сильних запахів, загальною слабкістю. Біль, як правило, має односторонній характер. Тривалість нападу може бути від кількох годин до трьох днів. Найбільш схильні до мігрені жінки у віці від 25 до 35 років. Головний біль напруги (біль тензіонного типу, звичайнісінька і поширена головний біль) найчастіше несильний, але може регулярно повторюватися і тривати до тижня. Характер болю давить або стискає, може поширюватися як на всю голову, так і на її частину — потилицю, лоб, тім’я. Виникає цей вид больових відчуттів у тих, хто за родом діяльності часто відчуває тривалий м’язове напруження (довготривале сидіння за комп»ютером, незручна поза під час сну).

Кластерний головний біль (хортоновский) — один з найважчих видів болю. Людина відчуває тривалі напади дуже сильних больових відчуттів пульсуючого характеру. Зазвичай біль одностороння, в області чола або очі, іноді супроводжується почервонінням, набряком, сльозами. Напади, як правило, тривають від 20-ти хвилин до півтори години, але у важких випадках можуть повторюватися кілька разів на добу протягом декількох тижнів. Найчастіше цим видом болю схильні чоловіки середнього віку.

При менінгіті головний біль гостра, пульсуюча, з температурою 37,5 градусів і вище, додатковим симптомом є блювота. В цьому випадку хворому потрібна термінова госпіталізація.

Про те, як лікувати головні болі за допомогою народної медицини поговоримо в наступній статті.

Ступеневий масаж може відмінно усунути більшість видів головного болю.

Записуйтеся на прийом онлайн або по телефону: 0989895799; 0664821849.

1 комментарий к “Болить голова? Причини головного болю.”

  1. hi!,I really like your writing so a lot! proportion we communicate more approximately your article on AOL? I need a specialist on this space to resolve my problem. Maybe that’s you! Taking a look forward to peer you.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Корзина для покупок
Прокрутить вверх