Користь ступеневого масажу. Частина 1

Згідно китайській медицині, стопи ніг є відображенням всього тіла людини. Саме на них зосереджено безліч нервових закінчень, пов”язаних з усіма її внутрішніми органами. Коли ми знаємо, де знаходяться ті чи інші точки, які відповідають за окремі внутрішні органи, то можемо їх вилікувати. Масаж стопів ніг збільшує  життєдіяльність, покращує сон, настрій і загальне самопочуття.

Відчуття при масажі

В цілому, процедура дуже приємна, але якщо є проблеми в будь-якій системі організму, то у відповідній їй точці можуть виникнути пронизливі больові відчуття. Це, так звані, ” точки болю”, які у кожної людини свої і їм слід приділяти особливу увагу. У різних частинах стопи чутливість може сильно відрізнятися. Хороший знак – коли через кілька процедур ступні стають менш чутливими до дотику.  У будь- якому випадку вже після першого сеансу масажу відчувається легкість і розслабленість в ногах і по всьому тілу.

Масаж стоп є безпечною технікою, нездатною принести організму ніякої шкоди на відмінувід прийому ліків.

Відчуття після масажу

Після проведенння подібної терапії може спостерігатися, так званий, очисний період. Наприклад, якщо є проблеми з респіраторною системою, то після масажу буде очищатися слизова носа. Цей природній процес може зайняти два-три дня. Не потрібно його квапити, так як це хороший знак, що організм здатний самовиздоровлювати. Процес оздоровлення організму на різних рівнях за допомогою масажу стоп може зайняти досить тривалий час, але результат буде надійним.

Користь масажу стопів ніг

  • Розслаблення і допомога проти стресу

Будь-який вид масажу може бути розслабляючим, і допомогти позбутися стресу, який є у вашому тілі. Багато людей схильні вважати що масаж шиї і спини є основним місцем для масажу для зняття стресу. Але масаж ніг є більш ефективнішим. Дослідження в 2013 році показало, що співробітники, які дбали про хворих на деменцію ( стресова і відповідальна робота) мали низький рівень тривоги і кращий настрій після всього після десяти хвилин масажу стоп. Дослідження, яке проводилося ще раніше показало, що п”ять хвилин масажу стоп допомагає розслабитися і зменшити стрес у пацієнтів з інтенсивною терапією та принести емоційний комфорт.

  • Кращий сон

Одна з неймовірних переваг рефлексології – здатність подолати порушений сон і безсоння. Масаж ніг перед сном допоможе вам розслабитися і відпустити напружений день. Щоб насолоджуватися дійсно глибоким , зверніть особливу увагу на сонячне сплетіння рефлексу, в якому знаходиться багато стресу. Сонячне сплетіння можна знайти, якщо ви трішки стиснете верхню частину стопи всередину і знайдете трохи простору у вигляді ямок. Натисність і промасажуйте цю область для блаженного відпочинку вночі.

  • Поліпшення кровообігу

pokrashhennya krovoobigu

Через те, що багато з нас веде сидячий спосіб життя, не робить фізичні вправи і носить незручне взуття циркуляція крові в нашому організмі порушується. Ви коли – небудь відчували холод або оніміння ніг?  А, можливо, поколювання в пальцях без вагомої причини? Чи ви страждаєте обмороженням? Це все ознаки поганого кровообігу в ногах.  Його можна привести в норму при регулярному масажу стоп.

Через сидячий спосіб життя наші м”язи погано працюють. Але 10-20 хвилин масажу перед сном може значно поліпшити кровообіг в нижніх кінцівках, що дуже важливо людям, які страждають діабетом.

  • Понижується артеріальний тиск

Високий кров”яний тиск або гіпертонія є серйозним захворюванням, яке збільшує ризик серцевого нападу, інсульту та ниркової недостатності.  Зміни в житті і правильне харчування може значно знизити рівень кров”яного тиску. Такий же ефект може дати регулярний масаж стоп. Китайські вчені довели, що систолічний кров”яний тиск і тригліцериди  в крові поліпшуються  після розслабляючого масажу ніг.