Холестерин: друг чи ворог?

Частина 1

Про шкоду холестерину, напевно, чув кожен з нас. Рекламодавці вміло пропонують свою продукцію, яка не містить холестерину і тому є дуже «корисною».

Двадцять років тому, я також була прочитала статтю з подібною страшилкою, і з того часу знала, що їсти продукти, з високим вмістом холестерину, не можна, тому що так сказали лікарі.

Але, як я вже писала, довіряти сліпо лікарям я перестала. Тому в моїй підсвідомості завжди були сумніви щодо цього. Лікарі говорили перестати їсти топлене сало і переходити на рафіновану олію на яких ще й великими буквами писало «без холестерину».

Я завжди мала критичне мислення, тому не могла зрозуміти, чому продукт, який пройшов величезну обробку, корисніший за сало домашнього виробництва (на той час ми їли тільки таке сало)?

Двадцять років тому в мене не було доступу до такої інформації, як тепер, і я не знала ще тоді, як проводять дослідження і чи усім їм можна довіряти. Але тепер, вивчивши величезну кількість інформації, я зробила такий висновок: ніколи штучні продукти не замінять натуральних. Тепер, коли я пройшла навчання по нутріціології, я розробила свій план харчування, найголовніше в якому — натуральність продуктів, які ми споживаємо. Також, з огляду на те, що мікрофлорі нашого кишечника треба звикати до введення нових продуктів в наше харчування, я наголошую на тому, що в кожного в меню мають бути в основному овочі і фрукти, які ростуть на їхній території.

Але я трохи відійшла від теми… Тому, повернемося до нашого холестерину. Чи справді він такий страшний, як його малюють?..

Користь холестерину

Холестерин — це жироподібна органічна речовина, 80% якої виробляється залозами, статевими залозами а також печінкою, а 20% надходить в організм з продуктами. Холестерин допомагає організму формувати клітинні мембрани і гормони, бере участь в утворенні естрогену і тестостерону, синтезі вітаміну Д, який необхідний для зміцнення кісток, нігтів і зубної емалі, Також холестерин формує в організмі сполуки між нейронами в головному мозку, які відповідають за функції пам»яті. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BB

Отже, холестерин нам життєво необхідний. Тож чому нам говорять, що ми повинні його боятися?

Виникнення холестеринової теорії

Петербурзький фізіолог  Н.А.Анічков  з групою російських вчених проводив досліди на кроликах. Вони годували їх їжею тваринного походження. Через деякий час кролики померли. Коли вони зробили розтин їх тіл, то було встановлено, що кролики померли через закупорку кров»яних  судин серця. Відкладення на стінках артерій містили згустки жиру, холестерину  і солей кальцію, які нагадували  атеросклеротичні ушкодження судин людини (атероматозні бляшки).

Нікого не збентежило те, що кроликів годували не типовою для них їжею. І цей експеремент взяли за основу «холестеринової» теорії, згідно якої причиною утворення атеросклеротичних бляшок є проникнення холестерину в стінки судин. Цю теорію взяли за основу більшість вчених світової громадськості і світ включився в антихолестеринову компанію: продукти з високим вмістом холестерину їсти не можна…

Вище я писала наскільки життєво необхідним для нашого організму є холестерин. І також ми знаємо, що з їжею він потрапляє в наш організм всього 20%. І невже ці 20% так впливають на наш організм, що ми помираємо через нього від різних серцево — судинних захворювань?

Прямий зв’язок між кількістю холестерину в їжі і його концентрацією в крові досі не доведена. Навпаки, неодноразово доведено, що холестерин з їжі і холестерин, що накопичується в атеросклеротичних бляшках, — два абсолютно різних холестерини. Є дані по експериментам на здорових добровольцях, які протягом декількох місяців споживали великі дози холестерину. У жодного з них не зазначено підвищення рівня холестерину в крові і ознак атеросклерозу.

З іншого боку, відомо широке поширення атеросклерозу в ряді країн, що розвиваються, населення яких недоїдає і голодує. При голодуванні або неповноцінній, низкобілковой дієті в поєднанні з фізичними перевантаженнями і емоційним перенапруженням атеросклероз розвивається надзвичайно швидко . Це було відомо і до холестеринового буму — за результатами розтину тисяч трупів в’язнів фашистських концтаборів. Навіть у молодих ув’язнених, виснажених і які кілька років не отримували з їжею холестерину, реєструвався атеросклероз у важкій формі.

В кінці 1970-х років була виявлена ​​цікава закономірність, що отримала назву «французький парадокс». У французів, традиційно споживають жирну, багату на холестерин їжу, значно рідше, ніж у інших європейців, спостерігаються серцево-судинні захворювання. Пояснень цьому пропонувалося багато, але загальноприйнятим не стало ні одне.

Щоб розібратися в такому парадоксі треба знати, як себе «веде» холестерин в нашому організмі, і як саме «поганий» холестерин впливає на розвиток серцево — судинних захворювань?

Про це ми поговоримо в наступній статті. А на закінчення тільки повторю, що не треба боятися натуральних продуктів з високим вмістом холестерину.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Корзина для покупок
Прокрутить вверх