Опитувальник на визначення неблагополучних переживань дитинства (ACE)

Нові відкриття в нейробіології та психології підтверджують: події, що травмують психіку, призводять до біологічних змін у нашому організмі.

Хронічний негативний досвід змінює архітектуру мозку дитини, спотворюючи експресію генів, що контролюють викид гормонів стресу. Запускається гіперактивна стресова реакція на життя, що обумовлює схильність до захворювань у дорослому віці. Дослідження НДД (ACE) показують, що 64% ​​дорослих стикалися з негативним дитячим досвідом, а 40% стикалися з двома або більше видами перелічених травмуючих ситуацій.

Від того, в якій атмосфері ростуть діти, безпосередньо залежать їх реакцію навколишній світ, успіхи і неуспіхи на роботі, здатність дружити і здатність любити. І навіть те, як вони виховуватимуть своїх дітей, також залежить від дитячого досвіду.

Дослідження ACE описують десять видів негативного дитячого досвіду, але є й інші дитячі травми, наприклад смерть батька, присутність при насильстві над братом чи сестрою, жорстокість у соціумі, дитинство у злиднях, цькування з боку однокласників чи вчителів. Все перераховане має відстрочені негативні наслідки.

Негативний дитячий досвід не є єдиним фактором, що визначає розвиток хвороб, але він багаторазово посилює шанси.

Опитувальник показує прямий зв’язок несприятливого дитячого досвіду з проблемами зі здоров’ям і соціальними проблемами, що виникають пізніше в дорослому житті.

Якщо ви хочете дізнатися, на скільки сильний особисто ваш негативний дитячий досвід (НДД), то дайте відповідь на ці питання “Так” або “Ні”.

Анкета ACE

До моменту, коли Вам виповнилося 18 років:

  1. Чи траплялося так, що батько або інший дорослий, який проживає з вами, часто або дуже часто сварив вас, ображав, гнобив або принижував? Можливо, він діяв таким чином, що ви боялися фізичного насильства?

2. Чи траплялося так, що батько або інший дорослий, який проживає з вами, часто або дуже часто штовхав вас, хапав, бив вас або кидав в вас що-небудь? Можливо, одного разу він вдарив вас настільки сильно, що у вас залишилися сліди удару або ви отримали травму?

3. Чи траплялося так, що дорослий або хто-небудь старше вас мінімум на п’ять років коли-небудь чіпав, або пестив вас, або змушував вас чіпати його / її тіло з натяком на секс? Або мав намір помацати (чіпав) вас неналежним чином, або зробив над вами сексуальне насильство?

4. Чи траплялося так, що ви часто або дуже часто відчували, що ніхто у вашій родині вас не любить або не проявляє до вас інтерес? Можливо, ви відчували, що члени вашої родини не піклуються один про одного, не відчувають близькості, не підтримують один одного?

5. Чи траплялося так, що ви часто або дуже часто відчували, що вам не вистачає їжі? Можливо, вам доводилося носити брудний одяг? Можливо, ваші батьки були занадто п’яні або під кайфом, щоб піклуватися про вас або зводити до лікаря в разі потреби? Можливо, у вас було відчуття, що ніхто вас не захищає?

6. Можливо, ви втратили свого біологічного батька через розлучення, відмови від вас або якоїсь іншої причини?

7. Чи траплялося так, що вашу маму або іншу близьку людини часто або дуже часто штовхали, хапали, били або кидали що-небудь в неї / нього? Можливо, їй / йому погрожували рушницею або ножем? Можливо, це відбувалося на ваших очах?

8. Чи проживали ви з ким-небудь, хто був схильний до зловживання спиртним, або був алкоголіком, або вживав наркотики?

9. Чи страждав хто-небудь з ваших домочадців депресією або психічними захворюваннями? Чи намагався хто-небудь з домочадців накласти на себе руки?

10. Сидів чи хто-небудь з ваших домочадців в тюрмі?

Навіть якщо ви на одне запитання відповіли “Так”, то рекомендую вам обов’язково звернутися до психолога, щоб пропрацювати цю травму.

Більше про мене і мої послуги ви можете дізнатися по посиланню нижче.