Фрази, які травмують вашу дитину

Батьки часто в вихованні дітей допускаються помилок, які можуть травмувати дитячу психіку, самі не усвідомлюючи цього. Сьогодні розглянемо фрази, які ніколи не потрібно говорити дитині і на як їх можна замінити.

  1. «Не заважай мені, я зайнята.Відчепися«- замініть на — «Пограйся, будь ласка, годину (дві), а потім ми поговоримо про це».

Часто батьки втомлені робочими буднями і навіть незначні прохання їхніх дітей дратують їх. Батькам набагато краще якщо дитина буде тихенько займатися своїми справами і не турбувати їх. Але коли діти чують такі фрази, то вони починають думати, що вони самі не цікавлять батьків, що вони є для них не важливі.

Діти, які чують в дитинстві такі фрази шукають задоволення своїх потреб в іншому місці: в телефоні, в сусіда, в компанії друзів. Часто діти, які чули такі фрази в дитинстві можуть підпадати під вплив поганого товариства, вони часто можуть ставати залежними від алкоголю і наркотиків.

2. «Перестань плакати. Хлопчики не плачуть. Не скигли» — замініть на — » Поділися зі мною, будь ласка, чому ти плачеш? Тобі боляче? Тебе хтось образив?»

Дуже багато з дорослих не вміють виражати свої емоції через те, що в дитинстві їм забороняли це робити. Так, саме цими словами ми забороняємо дитині прожити свій біль, який з»явився не просто так. дорослі повинні допомогти його прожити. Також, діти, які не проживали свої емоції можуть часто хворіти. Або «букет» хвороб може з»являтися в дорослому віці, а їх причина буде родом з дитинства, через те, що батьки не навчили дитину стабілізувати свої емоції.

3. » Ми так тяжко працюємо, а ти не ціниш це» — замінити на — » Я дуже хотіла, щоб тобі це сподобалося. Скажи мені, що тобі подобається і я наступного разу куплю (приготую) тобі таке.»

Батьки, іноді, хочуть, щоб дитина була вдячна їм за все, навіть якщо дитині це не подобається. Дитина, щоб не бути тягарем для батьків, може перестати розуміти, що саме подобається їй. А в дорослому житті вона може постійно відчувати почуття провини: до чоловіка, своїх дітей, за свої успіхи на роботі. На рівні підсвідомості вона буде вважати, що вона повинна бути вдячною всім за все, навіть якщо до неї несправедливо ставляться.

Parents scolding teenage child in home interior. Focus on boy

4. «Якщо будеш не слухняний, віддамо тебе в дитячий будинок» — замінити на — «Мені не приємно, коли ти порушуєш наші правила«.

Таке залякування може дати для малої дитини ефект, але цими словами батьки говорять дитині, що з нею щось не так і вони не можуть з нею впоратися. Більш того, вони можуть привести до тривоги і різних фобій.

5. «Оля (Коля, Вася) краще вчиться за тебе…., чому ти такий як… — замінити на — «Ти молодець, в тебе це дуже гарно виходить, але в усьому завжди можна покращуватися. Я знаю що в тебе все вийде».

Ніколи не порівнюйте дитину з іншими. Кожна дитина — окрема особистість, а порівняння з кимось говорить їй, що вона не така гарна, чемна, добра, розумна, як інші. Це принижує її гідність. У кожної дитини (як і дорослої людини) є щось таке, що вдається їй краще за інших. Шукайте за що можна дитину похвалити, а не знаходьте негатив у тому що вона робить.

В майбутньому такі діти виростають невпевненими у себе людьми, з низькою самооцінкою, адже завжди знайдеться той хто кращий за них в чомусь. Не травмуйте дитину, а мотивуйте її щоб вона удосконалювалася.

6. « Роби те що я сказала. Поки ти живеш зі мною, то ти повинен слухатися мене, а те що хочеш ти мене не хвилює» — замінити на — «Бачу що ти не дуже хочеш робити це, але нам важливо це зробити (пояснити дитині, чому це важливо).

Дитина, яка чує це від батьків, починає думати, що її почуття і бажання нічого не варті. Таким способом ми можемо домогтися, щоб дитина робила те, що ми хочемо, але в дорослому віці такі діти можуть в усьому старатися догодити іншим і не будуть зважати на свої почуття. Адже їх так навчили з дитинства. В сімейному житті такі люди беруть на себе роль угодника, який буде в усьому старатися догодити своєму партнерові, адже на рівні підсвідомості він знає, що його думка ні для кого не важлива.

7. » Ти мені набрид» — замінити на — «Я зараз дуже втомлена, давай поговоримо про це пізніше».

Коли дитина чує таку фразу, то починає думати, що вона є непотрібною. Те що батьки втомлені чи роздратовані не має жодного відношення до дитини, тому варто розібратися з своїми почуттями,, а не травмувати дитячу психіку.

Діти, які чують таку фразу від батьків перестануть їм набридати і будуть шукати товариство для яких вони є небайдужими і в якому їх будуть вислуховувати.

В дорослому віці такі діти будуть шукати людей, для яких вони б були цінними і важливими. Для них буде життєво необхідним відчуття любові і потрібності.

8. » Я тебе зараз вдарю» — замінити на — » Ти мене дуже розізлив. Не роби так більше».

Напевно, мало знайдеться таких хто б 21 ст. погоджувався з фізичним насиллям. Але чи всім відомо, що психологічне насилля також викликають у дитини великий стрес.

Не важливо чи батьки вдаються до фізичного насилля, чи погрожують це зробити — в будь — якому випадку батьки перетворюються для дитини на людей, яких потрібно боятися. Дитина повинна бути впевненою, що вона може знайти захист у батьків, а погрози насилля говорять про протилежне. Без сумніву, дитина не зможе вже повністю довіряти батькам. Але в той же час вона буде прагнути задовільнити цю потребу, тому що вона в дитинсві не була реалізована. результат: доросла людина буде шукати людей, яким можна довіряти, але завжди буде розчаровуватися. І справа буде зовсім не в інших людях — справа в її внутрішніх конфліктах.

Дорогі батьки, зважайте на те що говорите своїм дітям. Ваші слова дуже сильно впливають на майбутнє своїх дітей. І ніякі матеріальні цінності не замінять дитині відчуття потрібності, любові, захищеності. Внутрішній спокій дорослої людини набагато важливіший чим квартира, яку ви їй подаруєте, але в якій вона ніколи не зможе бути щасливою.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Корзина для покупок
Прокрутить вверх